english    russian    latvian
  Jaunumi   Par uzmumu   Produkcija   Pakalpojumi   Kontakti   Saites        Pastt Lapas karte
 

meklt
  Jaunumi
rpnc 
jaunumu arhvs 

 
AS KVV Liepājas metalurgs veiksmīgai attīstībai nepieciešama trīspusēja koordinēta rīcība

Lai AS KVV Liepājas metalurgs spētu veiksmīgi attīstīties un paaugstināt savu konkurētspēju, ir nepieciešama paša uzņēmuma, valdības un kreditoru saskaņota un koordinēta rīcība tā Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomes sēdē uzsvēra uzņēmuma pārstāvji. 

Liepājas metalurga valdes loceklis Igors Talanovs koordinācijas padomi informēja par uzņēmuma biznesa plāniem šā gada rudenī palielināt ražošanas jaudas un pieņemt darbā līdz 200 jaunu darbinieku. Divu dīkstāvē pavadīto gadu laikā Liepājas metalurgs ir zaudējis savas tirgus pozīcijas, tāpēc ražošana tiek atjaunota pa etapiem, paralēli apgūstot jaunus saražotās produkcijas noieta tirgus. Metalurģijas nozare šobrīd stagnē visā pasaulē - daļai Eiropas tirgus dalībnieku metalurģijas uzņēmumi darbojas nepilnā ciklā, ražošanas apjomi ir samazinājušies. Šos procesus ietekmē gan produkcijas noieta tirgu izmaiņas, gan augstās elektroenerģijas cenas, neliels atbalsts uzņēmumiem valstu līmenī un daudzi citi faktori. 

Liepājas metalurga primārais mērķis šobrīd ir produkcijas pašizmaksas samazināšana. Tas nozīmē, ka uzņēmums apņemas ieviest energoefektivātes instrumentus, samazināt energopatēriņu, kā arī paaugstināt darba ražīgumu. Uzņēmuma mērķis ir strādāt ar tiešajiem piegādes iepirkuma līgumiem un tiešajiem gala patērētājiem, kas ir viens no priekšnoteikumiem produkta pašizmaksas samazināšanā un uzņēmuma rentabilitātes palielināšanā.

Uz Latvijas tautsaimniecības konkurētspēju būtisku ietekmi atstāj obligātā iepirkuma komponentes un attiecīgi elektroenerģijas kopējās cenas pieaugums, tāpēc esam pateicīgi valdībai par šā gada 14.jūlijā pieņemtajiem noteikumiem, kas energoietilpīgiem apstrādes rūpniecības uzņēmumiem, to skaitā Liepājas metalurgam, ļaus samazināt elektrības rēķinus, uzsver I.Talanovs. Uzņēmums cer, ka valdība turpinās sniegt atbalstu, tai skaitā, attiecībā uz elektrības, gāzes cenas un dzelzceļa tarifu samazināšanu, iespējamo nodokļu brīvdienu piešķiršanu, kā arī nākotnē strādās pie obligātas celtniecības materiālu sertifikācijas ieviešanas Latvijā. 

Tā kā šobrīd notiek sarunas par Eiropas Savienības un ASV brīvās tirdzniecības līgumu, uzņēmums sagaida, ka valdība sarunās ar Eiropas Komisiju aicinās likvidēt iespējamās barjeras, kas Latvijas uzņēmumu preču eksportēšanā uz ASV nostāda nevienlīdzīgā situācijā pret daudziem citiem tirgus dalībniekiem. 

Uzņēmums analizē iespēju saņemt atbalstu arī no Latvijas attīstības finanšu institūcijas ALTUM attiecībā uz eksporta garantijām. Savukārt sarunās ar kreditoriem tiks apspriests jautājums par apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanu. 

KVV Liepājas metalurgs ir iespējas atkal kļūt par konkurētspējīgu uzņēmumu. Uzņēmuma veiksmīga darbība ir svarīga visas Latvijas tautsaimniecības izaugsmē, palielinot apstrādes rūpniecības daļu iekšzemes kopproduktā.

2015-08-19 14:14:25