english    russian    latvian
  Jaunumi   Par uzņēmumu   Produkcija   Pakalpojumi   Kontakti   Saites        Pasūtīt Lapas karte
 

meklēt
  Jaunumi
rūpnīcā 
jaunumu arhīvs 

 
Arodbiedrību un ministru tikšanās

30.janvārī a/s “Liepājas metalurgs” notika arodbiedrības organizētā metalurga strādnieku un ekonomikas ministra D. Pavļuta, labklājības ministres I. Viņķeles, tieslietu ministra J. Bordāna un finanšu riska vadības departamenta direktora Armanda Tapiņa tikšanās, lai strādnieki saņemtu atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar “Liepājas metalurgs” šībrīža situāciju elektroenerģijas tirgū.

Neskatoties uz to, ka izskanēja vienota ministru atbilde, ka “Liepājas metalurgs” ir arī valsts rūpe un viņi visiem spēkiem palīdzēs šajā situācijā, arodbiedrība nodeva viesiem adresētu vēstuli ar situācijas izklāstu un savām prasībām -
Ekonomikas ministram D. Pavļutam
Finansu ministram,A. Vilkam
Tieslietu ministram, J. Bordānam
Labklājības ministrei I. Viņķelei

Akciju sabiedrības “Liepājas metalurgs” administrācija ir paudusi bažas, ka būtiskais cenas pieaugums elektroenerģijai mazinās uzņēmuma konkurētspēju metālražotāju tirgū, kas var novest uzņēmumu līdz bankrotam. Liepājas metalurgu arodbiedrību un darbiniekus šis fakts ļoti satrauc, jo ir apdraudētas vairāk kā 2300 darbinieku darba vietas.
Pastāvot līdzšinējai elektroenerģijas ražošanas atbalsta politikai, līdz 2020. gadam vidējā elektroenerģijas cena mājsaimniecībām pieaugs par 53 procentiem, bet lielajiem ražotājiem, t.i., “Liepājas metalurgam” līdz 73 procentiem. Turpinās kvalificēta darbaspēka aizplūšana uz ārzemēm un Latvijas ražojošo uzņēmumu apzināta gremdēšana.
Liepājas metalurgu arodbiedrība un akciju sabiedrības “Liepājas metalurgs” darbinieki pieprasa Latvijas Republikas Saeimai un Latvijas Republikas Ministru kabinetam veikt sekojošus pasākumus:
‾ nepieļaut elektroenerģijai sadārdzinājumu;
‾ ierobežot Latvijas metāllūžņu eksportu.
Šo pasākumu īstenošana saglabātu uzņēmuma konkurētspēju, darbinieki varētu saņemt pienācīgu algu un nezaudētu darbu, viņu ģimenes nepaliktu bez iztikas līdzekļiem un dabinieki nekļūtu par Nodarbinātības valsts aģentūras un Valsts sociālās apdrošināšanas aģenturas klientiem.
Aicinām līdz šā gada 15. februarim informēt metalurgu arodbiedrību par veiktajām darbībām minēto jautājumu risināšanā.

Liepājas metalurgu arodbiedrības
un akciju sabiedrības “Liepājas metalurgs” darbinieku vardā


Liepājas metalurgu arodbiedrības
priekšsēdētājs J. Grava2013. gada 30. janvārī, Liepājā
2013-01-31 11:16:21