english    russian    latvian
  Jaunumi   Par uzmumu   Produkcija   Pakalpojumi   Kontakti   Saites        Pastt Lapas karte
 

meklt
  Jaunumi
rpnc 
jaunumu arhvs 

 
Jaunā tradīcija - Dinastija manā ģimenē

9. un 10. jūnijā projekta Dinastija manā ģimenē ietvaros divpadsmit remontu mehāniskā ceha darbinieku bērni ieradās sava tēva vai mātes darba vietā un iepazinās ar viņu darbu.

Šādu projektu Liepājas Metalurgs īstenoja pirmo reizi. Ir doma turpmāk līdzīgus pasākumus organizēt arī citos cehos.
Neparastā projekta ideja pieder pašiem metalurgiem. Viens no tās mērķiem veicināt paaudžu pārmantojamību ģimenē.
Pirmo priekšstatu par to, cik liela ir remontu mehāniskā ceha nozīme rūpnīcā, bērni ieguva Liepājas Metalurga muzejā, kur iepazinās ar uzņēmuma tehnikas attīstības vēsturi. Tur viņi saņēma arī mājasdarbu anketu. Lai to izpildītu, vajadzēja pamatīgi izvaicāt savus vecākus par viņu darbu un rūpnīcu kopumā.
Nākamajā dienā, jau sagatavojušies, projekta dalībnieki ieradās remontu mehāniskajā cehā, kur pirmo reizi redzēja savu vecāku darba vietu. Dodoties ekskursijā pa cehu, bērni iepazinās ar darba apstākļiem mūsdienīgā smēdē, redzēja, kā strādā metālapstrādes darbgaldi, kā arī gatavo produkciju samontētas metālkonstrukcijas, saremontētus mezglus un agregātus, un pat piedalījās darba programmas veidošanā mūsdienīgai plazmas griešanas ierīcei.
Pēc pusdienām rūpnīcas ēdnīcā (ar obligāto kārumu saldējumu) bērni pārrunāja gūtos iespaidus un no detaļām, kuru izgatavošanā pielikuši arī savu roku, veidoja suvenīrus brelokus, kas kļuva par viņu īpašumu.
Projektā piedalījās dažādu skolu zēni un meitenes vecumā no 11 līdz 17 gadiem. Ziņas, kas iegūtas, apstrādājot viņu izpildītās anketas, uzņēmuma sabiedrisko attiecību dienestam palīdzēs turpināt un attīstīt šo un citus projektus, kuru mērķis jaunajā paaudzē radīt interesi par Liepājas Metalurgu.

2009-06-22 16:12:31