english    russian    latvian
  Jaunumi   Par uzmumu   Produkcija   Pakalpojumi   Kontakti   Saites        Pastt Lapas karte
 

meklt
  Jaunumi
rpnc 
jaunumu arhvs 

 
Ar Valsts atbalstu turpinās ražotnes modernizāciju!

Ar Valsts atbalstu, akciju sabiedrība Liepājas Metalurgs, turpinās ražotnes modernizāciju.

Š.g. aprīlī, akciju sabiedrība Liepājas Metalurgs uzsāks vecās Nepārtrauktās tērauda liešanas iekārtas Nr.2 demontāžu.
Tas būs viens no pirmajiem soļiem tērauda ražotnes modernizācijas otrā etapa sākuma būvlaukuma sagatavošana elektroloka krāsns un kausa krāsns uzstādīšanai, nomainot trīs martena krāsnis pret mūsdienīgu tērauda kausēšanu. Kā iepriekš sabiedrība tika informēta, tērauda ražotnes pirmais etaps - jaunās sagataves nepārtrauktās liešanas iekārtas Nr.3 celtniecība tika uzsākta 2006.gadā un tajā pašā gadā tika nodota ekspluatācijā. 2007.gadā tika uzsākta gatavās produkcijas saiņošanas līniju celtniecība Velmēšanas stāvam Nr.350 un nodota ekspluatācijā 2008.gadā. Šo investīciju akciju sabiedrība Liepājas Metalurgs pilnībā veica no saviem līdzekļiem, ieguldot kopsummā vairāk nekā LVL 23 milj., tai skaitā:
1) jaunās sagataves nepārtrauktās liešanas iekārta LVL 16,3;
2) priekšprojekta izstrāde LVL 3,345;
3) produkcijas saiņošanas līnija LVL 3,1.
Lai efektīvāk reaģētu uz izmaiņām melnā metāla tirgus pieprasījumā un izejvielu piedāvājumā, akciju sabiedrība Liepājas Metalurgs prognozē tēraudu ražot ar vienu Martena krāsni un armatūras ražošanai iepirkt nepieciešamo pusfabrikātu daudzumu, jo armatūru ražošana netiks samazināta.
Lai saglabātu esošajiem darbiniekiem darba vietas, veco iekārtu demontāžu un būvlaukuma sagatavošanu veiks no tehnoloģiskā procesa atbrīvotie darbinieki. Procesa gaitā tiks pieaicināti arī citi vietējie darbuzņēmēji.
Ik mēnesi, pamatojoties uz pasaules metālu tirgus izmaiņām, tiks izskatīts Martena krāšņu darba režīms.
Neieviešot videi draudzīgas modernas energoefektīvas tehnoloģijas var tikt apdraudēta konkurētspēja pasaules metālu tirgū un uzņēmuma saimnieciskā darbība, kas var pasliktināt sociālekonomisko situāciju Kurzemes reģionā. Ņemot vērā, ka akciju sabiedrība Liepājas Metalurgs ir viens no lielākajiem ražotājiem un eksportētājiem valstī, tas varētu negatīvi ietekmēt Latvijas eksporta apjomus un arī ārējo tirdzniecības bilanci.
Ņemot vērā augstāk minēto un pasaules patreizējo ekonomisko situāciju, akciju sabiedrība "Liepājas metalurgs" bez Valsts sapratnes un atbalsta nespētu realizēt uzsākto rūpnīcas modernizāciju.
2009-03-19 11:21:05